Jak zidentyfikować i zastąpić łańcuch prowadnicami z tworzywa sztucznego

image

Kilka lat temu wielu producentów wózków widłowych zaczęło fabrycznie wyposażać łańcuchy skrzydeł w plastikowe prowadnice. Prowadnice te zostały dodane w celu uniknięcia zużycia cylindrów hydraulicznych lub sterowania wężami prowadzącymi, które były prowadzone przez maszt wózka widłowego lub w jego pobliżu.

Łańcuchy liściowe z plastikowymi wkładkami są obecnie dostępne w różnych rozmiarach i długościach podziałki i są zwykle montowane w wózkach widłowych produkowanych przez Linde, Boss, Komatsu, Still, Toyota, Cesab, Hyundai i Jungheinrich.

W przypadku konieczności wymiany lub naprawy tych łańcuchów, może się okazać, że identyfikacja ich jest problemem, ponieważ te typy łańcuchów nie są objęte Międzynarodowymi Standardami Łańcuchów Liściowych, chociaż ich ogniwa i sworznie mają podobne wymiary. W rzeczywistości, łańcuchy skrzydeł z plastikowymi prowadnicami należą do najtrudniejszych do zidentyfikowania, więc dodatkowe informacje będą potrzebne przy określaniu ich dla dostawcy.

Na szczęście, możemy ci w tym pomóc tutaj w FB Chain. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą nam zidentyfikować i dostarczyć właściwy łańcuch liściowy:

  • Zrób zdjęcia łańcucha liści i prześlij je do nas pocztą elektroniczną tutaj w FB Chain. Zazwyczaj możemy zidentyfikować łańcuch liści na podstawie zdjęć lub przynajmniej zawęzić go do kilku możliwości.
  • Jeśli łańcuch ma plastikową prowadnicę biegnącą po środku, to czy jest ona okrągła, wklęsła czy płaska?
  • Jeśli plastikowa prowadnica znajduje się z boku łańcucha skrzydła - tylko po jednej stronie łańcucha czy po obu stronach?
  • Niektóre łańcuchy skrzydeł mogą wyglądać podobnie i mieć wspólne wymiary blachy i sworznia, ale każdy z nich ma unikalną długość sworznia nitu, kształt i szerokość plastikowej prowadnicy, więc prosimy o podanie jak największej ilości szczegółów i wymiarów.
  • Proszę podać markę i model samochodu ciężarowego, ponieważ choć może to nie potwierdzić wymaganego typu łańcucha do skrzydeł, to prawie na pewno pomoże.