Wiertarki domowej roboty z lupy i mikroskopu

image

Podczas tworzenia domowej roboty wiertarki hobbystycznej można wykorzystać prawie wszystkie materiały i urządzenia, które stały się przestarzałe i zbierają kurz w magazynie.

W domu rzemieślnicy wykonują projekty wiertarek z silnikami z pralek. Na przykład silnik o mocy 180 W i maksymalnej prędkości obrotowej 1300 obr/min wykona większość prac w przydomowym warsztacie.

Innym rozwiązaniem jest silnik śrubokrętu. Ponieważ bateria wkrętarki ma krótszą żywotność i ulega awarii jako pierwsza, a jej koszt jest współmierny do kosztu nowego narzędzia, sensowne jest nadanie częściom wkrętarki drugiego życia, wykorzystując je w maszynach domowej roboty.

Projekty oparte na mikroskopie

Dobrze przystosowany do wiercenia statywów starych radzieckich mikroskopów biologicznych: MBI-1, MBI-2, MBI-3, MBI-10, itp. Konieczny jest demontaż mikroskopu, usunięcie wszystkich soczewek i pozostawienie oprawy.

W celu zamontowania silników, w zależności od modelu, na tokarce frezuje się tuleję o średnicy wewnętrznej równej średnicy silnika. Tuleja jest przykręcona do podstawy. Niektóre mikroskopy szkolne mają już otwór na silnik, trzeba go tylko dokupić lub wymontować z innego urządzenia. Najtrudniejszą częścią jest wyśrodkowanie wiertła (aby zminimalizować bicie). Pod silnikiem można zainstalować oświetlenie LED lub wskaźnik laserowy, jeśli jest to pożądane. Następnie należy ustawić stół do montażu części. Na zdjęciu stół posiada szufladę do przechowywania wierteł.

Takie miniaturowe wiertarki z mikroskopu mogą być używane do wiercenia płytek drukowanych, małych przedmiotów, innymi słowy - do obróbki małych części.

Konstrukcje powiększalników fotograficznych

Z powiększalnika produkcji radzieckiej można wykonać stojak i wózek do domowej maszyny. Fotomagnifikator wygląda już jak prasa wiertnicza. Wystarczy wyposażyć go w silnik od wiertarki, wkrętarki lub miksera o wymaganej mocy, aby rozpocząć pracę.

Przed montażem należy usunąć wszystkie zbędne elementy, takie jak lampy, okapy itp. W razie potrzeby na podstawie można zamontować stół własnej produkcji, który ułatwi wiercenie części.

Zalety podstawy z powiększalnika fotograficznego:

  • Fabrycznie wprowadzona możliwość pionowego przesuwania przyszłego wózka wiertniczego;
  • możliwość łatwego zamocowania wspornika na wymaganej wysokości;
  • stojak zapewnia, że wiertło jest prostopadłe do stołu;
  • Wiertnica z powiększalnika jest całkowicie demontowalna i łatwa w transporcie;
  • Konstrukcja okazuje się tania, większość materiałów do maszyny składam z gratów zgromadzonych w garażu.

Własnoręczne skonstruowanie domowej roboty wiertarki nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakupie sprzętu, ale także rozwija inżynierskie i kreatywne myślenie. Dowiedz się więcej na: http://kolo-lancuchowe.pl