Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na obróbce skrawaniem Produkcja prototypów

image

Czasami, nawet jednorazowy prototyp wymaga obróbki części. Może to być spowodowane pewnymi wymaganiami materiałowymi (takimi jak PTFE, tytan, materiały kompozytowe G-10), ścisłymi tolerancjami, wykończeniem powierzchni lub innymi najlepszymi atrybutami, które muszą być uzyskane poprzez obróbkę CNC i usługi toczenia.

Ale czasami, otrzymaliśmy skargi od jednego z niektórych klientów. "Dlaczego koszt próbki jest tak wysoki" i "Dlaczego prosta próbka kosztuje nas setki dolarów?". Prawie wszyscy klienci mają podobne zamieszanie i zamieszanie dotyczące produkcji prototypów CNC obróbki skrawaniem. W tym samym czasie, gdy COVID-19 zagraża postępowi i korzyściom ekonomicznym przedsiębiorstw na dużą skalę, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby wiedzieć, jak zmniejszyć koszty produkcji części przy użyciu tej technologii. Dzisiaj, SANS Machining podzieli się kilkoma wskazówkami, które pomogą obniżyć koszty szybkiego prototypowania i rozpocząć nowe projekty marketingowe.

Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych punktów produkcji prototypów metodą obróbki CNC.

Plan Agłowa

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu obróbki CNC, staranne planowanie jest niezbędne, ponieważ na dłuższą metę, robienie tego może zaoszczędzić pieniądze i dużo czasu. I upewnij się, że rysunki części są wykonalne i uznane przez profesjonalistów przed wykonaniem próbek. Nie trzeba spędzać dodatkowego czasu i kosztów, aby stale modyfikować ostateczny projekt części. I skonfigurować odpowiednie urządzenia dla części przed produkcją, aby zapewnić, że każdy proces kontroli każdego kroku jest ważne, aby zaoszczędzić koszty.

Wybierz właściwą Obróbka skrawaniem Technologia

Dla procesu obróbki CNC, najpierw musimy przejrzeć i ocenić, który proces obróbki jest najbardziej odpowiedni dla naszych wymagań klienta. Może to nie tylko zaoszczędzić cały czas przetwarzania, ale także skutecznie kontrolować jakość części. Na przykład, koszt produkcji obróbki prototypów może być zmniejszony poprzez zmniejszenie liczby operacji i zmianę wielkości i głębokości otworów.

Jeśli nie zdałeś sobie sprawy, że musisz obrabiać część na 5-osiowym CNC, pamiętaj, że możesz obrabiać tylko jedną stronę części w tym samym czasie. Oznacza to, że część może być odwracana wielokrotnie i wymagać wielu operacji. Każde obrócenie lub operacja wymaga ustawienia, zmiany narzędzia, załadowania, obróbki i rozładowania. Jeśli to możliwe, zmniejszenie liczby operacji może pomóc zaoszczędzić operacje, zwłaszcza w przypadku małych serii.

Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba więcej czasu, aby dokładnie wywiercić mniejszy głęboki otwór niż większy lub płytszy. Po drugie, staraj się używać standardowych rozmiarów wierteł i frezów końcowych. Standardowe wiertła i rozmiary frezów końcowych są łatwiejsze do uzyskania, a zatem tańsze niż niestandardowe wiertła. Standardowe rozmiary są lepsze niż niestandardowe rozmiary.

Wybierz odpowiednie materiały produkcyjne

Według różnych funkcji i zastosowań części, musimy wybrać najbardziej dostępny i najtańszy materiał, i może nadal spełniać wymagania projektowe i mają takie same oczekiwane wyniki. Na przykład, aluminium 6061 jest najbardziej komercyjnych metalu używanego do obróbki CNC i toczenia. Oznacza to, że cena części aluminiowych będzie niższa, a czas dostawy będzie zazwyczaj szybszy. W porównaniu z wieloma innymi stopami inżynieryjnymi (takimi jak aluminium serii 7000 lub tytan), prototypowanie z aluminium 6061 może zaoszczędzić koszty i czas. Jeśli przestrzegałeś złotych zasad obróbki CNC, to pamiętasz, że szybszy czas produkcji może obniżyć koszty, więc wybór materiałów, które mogą ciąć, frezować i wiercić szybciej pomoże obniżyć koszty.

Oczywiście, dla wielu precyzyjnych części sprzętu medycznego lub lotniczego, możemy wybrać droższe materiały. W każdym przypadku, naszym celem jest wybór odpowiedniego materiału do szybkiego prototypowania, aby zaoszczędzić koszty i zapewnić wysoką jakość części.

Rozsądny zakres tolerancji

Wysyłając części do profesjonalnego producenta lub usługi szybkiego prototypowania, należy koniecznie podać wymagania dotyczące tolerancji dla danej części, aby operator maszyny CNC znał wymaganą dokładność.

Chociaż tolerancje całej części mogą być wymagane, aby były tak ścisłe, jak to tylko możliwe, nie każda powierzchnia projektu wymaga szczególnie ścisłych tolerancji. Im mniejsza tolerancja, tym ciaśniejszy obszar tolerancji i tym wyższa cena części. Istotą tego rodzaju wyceny jest superpozycja, która spowoduje wzrost części ceny. Upewnij się, że rozumiesz absolutnie niezbędne warunki dla tolerancji prototypu i określ tylko te tolerancje, aby zaoszczędzić koszty. Ogólnie rzecz biorąc, cyfrowe znakowanie jest wymagane tylko na powierzchniach i częściach, które są absolutnie krytyczne dla funkcji części, które są połączone z innymi częściami. Mniej ważne elementy mogą być obrabiane ze standardowymi tolerancjami +/- 0,127 mm (+/- 0,005 cala). Klienci nadal mogą otrzymać części o wysokiej jakości i precyzji.

Dzielenie kosztów na partie

SANS oferuje konkurencyjne ceny za obróbkę CNC prototypów. Jednak nawet w przypadku zwiększenia ilości sztuk, cena pojedynczej sztuki nadal będzie znacząco spadać. Wynika to z faktu, że ustawienia są dzielone pomiędzy obrabiane części. Przy wycenie prototypowych części frezowanych, dobrą praktyką jest sprawdzenie ceny dodania 1 lub 2 dodatkowych części poprzez zmianę ilości - różnica w cenie jest zazwyczaj mniejsza niż myślisz.

Rozsądny projekt

Modyfikuj niektóre krawędzie lub kąty bez wpływu na funkcję szybkiego prototypowania. Każdego dnia otrzymujemy wiele zapytań dotyczących pomysłów lub wynalazków od projektantów, inżynierów produktu lub kupujących. Jednak nie wszystkie części są idealne i nie ma potrzeby ich modyfikacji przed wykonaniem prototypu. Ponieważ niektóre pomysły lub wynalazki są projektowane przez projektantów lub konsumentów końcowych. Brakuje im pewnego doświadczenia w przetwarzaniu i wiedzy, a także postępują tylko z estetycznego punktu widzenia. Dlatego struktura końcowych rysunków jest skomplikowana lub zbędna do produkcji. Rysunki te mogą być narażone na ryzyko nieprodukcji lub wymagają aktualizacji lub modyfikacji przed produkcją.

Ponadto, złożone, bardzo szczegółowe części wymagają wielu procesów i mogą wymagać wielu maszyn, co zwiększa koszty programowania, mocowania i ustawiania. Niektóre złożone części, takie jak te wymagające operacji na wielu powierzchniach, mogą być tańsze w produkcji, jeśli zostaną zaprojektowane jako oddzielne komponenty połączone razem po obróbce.

Jeśli szukacie Państwo sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na częściach obrabianych CNC, firma SANS może dostarczyć Wam ekspertyzę produkcyjną, której potrzebujecie, aby zaoszczędzić czas i pieniądze na prototypowaniu części obrabianych.